مینا هنر آتش و خاک

میناکاری هنر آتش و خاک با سابقه ای بیش از 5 هزار سال از ماندگار ترین هنر های رایج در ایران میباشد.میناکاری از دیر باز در سراسر نقاط ایران بوده است اما اوج شکوفایی این هنر زیبا در اصفهان میباشد و امروزه میبینید که در جای جای اصفهان بخصوص میدان نقش جهان این شهرهنرمندان میناکاری بسیاری مشغول فعالیت میباشند.


قاب مینای مشبک


تا ظروف میناکاری اصفهان به بازار عرضه شوند، مراحل بسیار سخت و دشواری را طی میکند.قبل از انجام هر کار دیگری بایستی ظرف مورد نظر که عمدتا از جنس مس میباشد آماده گردد، سپس برای افزایش انعطاف پذیری ظرف مسی را تا سر حد سرخ شدن حرارت میدهند.


خرید قاب طرح پروانه


به مرحله ی آماده سازی ظرف در میناکاری هوار کردن میگویند که به معنای بررسی کیفیت برجستگی ها و فرورفتگی های ظرف و انجام اصلاحات مربوطه میباشد.


قاب میناکاری طرح پروانه


در مرحله ی بعد از آماده سازی ظرف، لعاب کاری بر روی آن صورت میگیرد.حال وقت آن است که طرح موردنظر را روی ظرف اعمال و شروع به نقاشی و رنگ آمیزی نمود.این مرحله نیازمند دقت و ظرافت بسیار است.در آخرین مرحله ظرف نقاشی شده را با لعاب شفاف میپوشانند.


قاب طرح پروانه مینا


اطلاعات بیشتر و خرید


اگر قصد خرید میناکاری اصفهان را دارید، حتما به سراغ قاب های میناکاری نیز بروید، چرا که در عین حال که هدیه شکیل و مناسبی هستند برای تزیین دکوراسیون منزل نیز مناسب اند.


خرید قاب مینا جعبه مشبک


اطلاعات بیشتر و خرید


قاب میناکاری دارای جعبه مشبک به قیمت 89000 تومان و قاب دیگری با طرح پروانه به قیمت 49000 تومان به فروش میرسد.